&Follow SJoin OnSugar
|

płukanie wymiennika

June 7, 2013 1:51 pm · Posted by klimatyzacja

Płukanie wymienników lutowanych klimatyzacji to tylko kwasem azotowym. Wszelkie inne wynalazki są niedopuszczalne bo mogą uszkadzać lutowanie i będziesz miał wymiennik w częściach . Korzystając , że masz teraz jednorodny czynnik ogranicz maksymalnie przegrzewanie w parowniku - w ten sposób maksymalnie wykorzystasz jego powierzchnię, wzrośnie temperatura parowania i moc. Ustaw możłiwie najmniejsze , stabilne przegrzanie , resztę załatwi regeneracyjny. Masz ciepłomierz i to jest najlepsze urządzenie do optymalizacji przegrzania. Bardzo ładne te wymienniki koszowe, widziałem podobne na niemieckich stronach o klimatyzacji. Stoję przed wyborem rodzaju dz. Mam sporą działkę a na niej glina do głębokości 10m. W czasie budowy domu taki grunt to przekleństwo (deszcze w czasie prac ziemnych) ale teraz okazuje się, że może stać się dobrodziejstwem. Jestem ciekawy jak regeneruje się grunt przy wymiennikach koszowych bo w końcu te 80 mb rury jest zakopane w obrębie kilku m3. Może przeoczyłem ale nie napisali o ukształtowaniu terenu a tym samym spadku wód powierzchniowych a one jak wiadomo dokładnie "wypłukują" zgromadzone powierzchniowo ciepło. Można dalej w głąb to już większe koszty oraz zmiana rodzaju warstw gruntu oraz możliwe cieki wodne. Bez badań geologicznych trochę ryzykownie. Mam sprawdzone do głębokości 10m to lita glina badania robiła firma geologiczna jak starałem się o ekologiczną oczyszczalnię to pojechali na ile im sprzęt pozwolił i to mam pewne. Jeszcze nie wiem w którą stronę ruszę ale strasznie mnie korci połączenie solarów, geoakumulatora i PCi. 

Da się zbudować pompę przy parametrach -5 odparowanie +40 skraplanie około 12,5kW ewentualnie 0 odparowanie +35 skraplanie 14,7kW(oczywiście na R410 tylko koszt wymienników będzie duży bo na wyższe ciśnienia).
Trochę miałem przerwę ze względu na brak internetu ale trochę się działo. Wywaliłem stary parownik klimatyzacji i zamontowałem SWEP-a 70 płytowy ,wymiana gazu na 407C i od razu widać różnicę lecz nie mniej jeszcze chyba mam za mało gazu (bąbelki w oczku a weszło 2,4kg gazu i zostawiłem dyszę 3).Wymiennik miał taki oto dystrybutor na Teraz mam 9,7kW mocy grzewczej przy odparowaniu -8st C na manometrze(według miernika elektronicznego -5,6stC -który mówi prawdę?)przy +1,9 wejście i -2 wyjście glikolu i skraplaniu +38st C.Podczas pracy parownik ma dobrą dystrybucję czynnika bo gdy nie jest zaizolowany widać jak równo pojawia się lekki szron od dołu.Czy dodać jeszcze czynnika czy lepiej wymienić dyszę na 4. Czujkę klimatyzacja mogłem spokojnie przenieść za regeneracyjny i odkręcić zawór na maksa.Trochę mam za duże przegrzanie bo za regeneracyjnym mam +7st C.

Tagged with: wymiennik, klimatyzacja

Post A Comment

To post comments, please log in or register.